Pierobežas režīma zonas šķērsošana

Padomju laikā bija tāda kārtība, ka autobusu šoferiem, kuru maršruti gāja vai šķērsoja pierobežas režīma zonu, bija ne tikai jāpārdod pasažieru biļetes, bet arī jākontrolē, vai konkrētajam pasažieriem, kas pirka biļeti, piemēram, uz Kolku, - ir atļauja. Tajos gadījumos, kad bija pārdota biļete, bet pasažierim nebija atļauja (Propusk), autobusa šoferi sodīja ar 10 rubļu lielu naudas sodu, kas tajā laikā bija liela nauda.

Used sources and references:

Kāda šofera stāstu pierakstīja J. Smaļinskis, 11.12.2009. 

 

Related objects

Mērsraga bāka un krasta robežapsardze

Mērsraga bāka, putnu vērošanas tornis, industriālais un militārais mantojums – viss vienā vietā! Pie bākas saglabājušās būves atliekas, kurā PSRS laikos padomju robežsargu vajadzībām atradās liels, izbīdāms prožektors jūras izgaismošanai.

Bāka sāk darboties 1875.gadā. Bākas uguns augstums ir 21,3 m. Brīvstāvošs, cilindrisks, kniedēts dzelzs konstrukcijas 18,5 metrus augsts tornis, kura apakšējā daļa nostiprināta ar dzelzsbetona kontraforsiem. Torņa augšdaļā izveidots dzelzs konstrukcijas uz konsolēm balstīts apejas balkons. Bākas tornis izgatavots «Sotera, Lemonjē & Co» fabrikā Parīzē, tāpēc šo bāku tautā sauc par "francūzieti".

Apskate iespējama ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot uz Mērsraga TIC - 63237704.

Padomju armijas automašīnu kolekcija Dundagā

Viesu nama Pūpoli saimnieks Edgars Kārklevalks Dundagas novadā jau vairāk kā 15 gadus ar paša iegādātu un atjaunotu Padomju armijas kravas automašīnu GAZ-66 (līdz 24 personām) un UAZ-3151 (līdz 6 personām) piedāvā doties vēsturiski izzinošā braucienā pa Ziemeļkurzemi, maršrutā iekļaujot bijušās militārās teritorijas.

Viesu nama teritorijā ir apskatāmas Padomju armijas automašīnas un cita tehnika: GAZ-66, GAZ-63, pārvietojamā virtuve (полевая кухня), Padomju Armijas leģenda ZIL-157 (sakarnieku), UAZ-3151 (командирская) un "Amfībija" (Большой плавающий автомобиль БАВ).