Sevišķi aizrādījumi riteņbraucēju veselības kopšanā

Riteņbraucēju apmācības noteikumos minētie ieteikumi paredzēti Latvijas armijas riteņbraucēju apmācības gaitā. Ieteikumi orientēti galvenokārt uz karavīra veselības jautājumiem.

Sevišķi aizrādījumi riteņbraucēju veselības kopšana:

Noslēdzoties jaunkareivju apmācības laikmetam, ārstam jāizdara to karavīru veselības pārbaude, kuri nevar panest ilgstošo braucienu. Ja pie ārsta atzinuma minētie karavīri nav piemēroti riteņbraucēju ešalonam un ja tos nevar izmantot motorizētam ešalonam, tad viņi jāpārskaita uz citām vienībām.

Pareiza veselibas kopšana palielina riteņbraucēju vienību darbības spējas

Izdarot gājienu, pavēlē nepieciešamiem atvieglojumiem ietērpā uz uzkabē dodama pēc iespējas jau gājiena sākumā.

Riteņbraucēju ietērpam un uzkabei jābūt pielāgotiem tā, lai tie netraucētu ķermeņa asins riņķošanu.

Biežāk izdarīta auksta apmazgāšanās pirms un pēc braukšanas pasargā kājas un gūžas no noberzšanas (izdarot gājienu siltā gadalaikā).

Noliegts lietot alkoholu pirms gājiena, gājiena laikā, kā arī tūlīt pēc gājiena izbeigšanas.

Gājiens nav jāuzsāk ne ar tukšu, nedz arī pārpildītu kuņģi. 

Muskuļu krampjus var novērst ar masāžu. Krampji rodas rokās un kājās, ja riteņbraucējam vel nav pietiekoša treniņa, ja nepareizi uzstādīti divriteņa segli, ja riteņbraucējs ilgstoši satur rokas bremzes vai nepārtraukti tura stūres rokturus vienā un tanī pašā vietā, ja riteņbraucēja ietērps ir saspīlēts un nepietiekoši ērts. Par daudz šauras bikses vai apakšbikses izsauc asas sāpes ceļos un kājas muskuļos.

Ja riteņbraucējs pārsniedz savas izturības robežas, tam rodas paātrināta un nevienmērīga sirdsdarbība, kā arī apgrūtināta elpošana.

Ja riteņbraucējam rodas vispārīgs nespēks ar drebuļiem, aukstiem sviedriem, bālu seju, apgrūtinātu elpošanu, nosmakuma sajūtu un paātrinātu un nevienmērīgu sirdsdarbību- riteņbraucējs jānogulda, tam jāatpogā ietērps un jāizsniedz drusku barība ar kafiju vai tēju; pēc neilgas atpūtas zudušie spēki riteņbraucējam atgriezīsies.

Saules dūrienu gadījumos jāņem vērā noteikumi, kas minēti Iekšējā dienesta reglamentā.

Sevišķi jāuzmana riteņbraucēju peldēšanās gājienu starpbrīžos. Peldēties var tikai tad, ja riteņbraucējs ir pietiekoši atvēsinājies un tā sirdsdarbība normalizējusies. 

Used sources and references:

Riteņbraucēju apmācības reglaments. Rīga : Armijas štāba apmācības daļa, 1940.

602Latvijasarmijasriteņbraucējukaravīrustājap.jpg
60Latvijasarmijasriteņbraucējukaravīrudivrite.jpg

Related timeline

Related objects

Kоллекция старинных велосипедов

Владельцы единственной коллекции старинных велосипедов в Латвии – Гунтис и Янис Серегины. Формирование коллекции началось в 1977 году, когда Янис Серегин вступил в "Латвийский клуб антикварных автомобилей" и начал изучать историю производства велосипедов в Латвии. 

В коллекции собраны найденные в Латвии образцы развития мировой велосипедной промышленности, интересные с технической и исторической точки зрения. Здесь можно увидеть один из ранних образцов велосипеда – "паук", изготовленный в Голландии в 1886 году фирмой "Simplex", английский велосипед "Koventry Maschinist" с первыми пневматическими (надувными) шинами системы Денлопа, а также низкий "безопасный" тип велосипеда с педалями и цепью, произведенный в 1888 году на первой велосипедной фабрике в Латвии «A. Leutner». Уникальным является деревянный велосипед, который был изготовлен в единственном экземпляре в мастерских спортивных самолетов рижской фабрики VEF в 1942 году. 

Велосипед изготовлен под руководством известного латвийского авиаконструктора Карлиса Ирбитиса (Karlis Irbītis) из материалов, которые использовались в авиационной промышленности. 

В коллекции хорошо представлены различные предметы, которые связаны с использованием велосипеда, велосипедным спортом, ассоциациями и велосипедными обществами. В музее можно увидеть самую большую в Восточной Европе коллекцию велосипедных товарных знаков-эмблем.

Это собрание насчитывает более 800 экземпляров из всего мира. Коллекция старинных велосипедов постоянно пополняется новыми экспонатами. Владельцы музея будут благодарны Вам за любую информацию, связанную со старыми велосипедами! 
 

Latvian War Museum

Atrodas Vecrīgā netālu no Brīvības pieminekļa un izvietots senā aizsardzības būvē.

Latvijas Kara muzejs ir viens no vecākajiem Latvijas muzejiem. Tā pirmsākumi meklējami 1. pasaules kara laikā. Muzeja krājums tika veidots galvenokārt no kaujas laukā iegūtām un karavīru personīgajām lietām. Kopš 1919. gada muzeja telpas atrodas Pulvertornī. Pēc Latvijas valsts izveides par muzeja galveno mērķi kļuva ekspozīcijas izveide par Latvijas militāro vēsturi un iedzīvotāju aktīvo lomu savas zemes aizsardzībā. 1937.gadā muzejs tika paplašināts ar piebūvi. Ēka tika celta speciāli tā vajadzībām — tehniski viens no modernākajiem tā laika muzejiem Eiropā.

Pulvertornis ir viens no bijušajiem Rīgas nocietinājumu torņiem. Tas pieminēts 1330. gadā kā Smilšu tornis. 1621.gadā, kad Rīgu aplenca Zviedrijas karaspēks, torni sagrāva. 1650. gadā tika uzbūvēts jauns tornis, šaujampulvera un ieroču glabāšanai. Pēc pilsētas nocietinājumu nojaukšanas Pulvertornis ir viena no vērtīgākajām liecībām par Rīgas aizsardzības sistēmu.

Muzejā var aplūkot 11 ekspozīcijas. Izstādīti dažādi ieroči, dokumenti, formas tērpi, apbalvojumi un citi ar karu vai karavīru ikdienu saistīti priekšmeti.