III National Partizans

Ginkluotas pasipriešinimas sovietų okupacijai Sėloje

Selija_Marsrutu_shemas-2048x1120px-_2.jpg
15-Bebrenes-rota_Ludvigova_Pilskalne_2.jpg
16-Medveckis_Vanadziņš_Pilskalne_2.jpg
17-Dviete_1.jpg
1_Prauliņa-grupa_1_piemiņas-akmens.jpg
2-Sūpes-purvs_1.jpg
2-Sūpes-purvs_3.jpg
2-Sūpes-purvs_4_bunkura-shēma.jpg
5-Susējas-pagastnams_2_1937_Ērika-Šmita-arhīvs.jpg
Sēlija
Duration: 3 days
Kalna pagasts - Aknīste - Susēja - Rubenes pagasts - Dunavas pagasts - Asares pagasts - Gārsenes pagasts - Prodes pagasts - Eglaines pagasts - Pilskalnes pagasts - Dviete - Dignājas pagasts

Maršrutā iepazīsiet liecības par bruņotās pretošanās kustību padomju okupācijas režīmam Sēlijā, nacionālo partizānu bunkuru vietas un apmeklēsiet kauju un piemiņas vietas, iepazīsiet partizānu un viņu atbalstītāju atmiņu stāstus.

What the tour includes

Otrā pasaules kara beigas Eiropā Latvijai un tās tautai nenozīmēja brīvības atgūšanu, bet gan nonākšanu atkārtotas padomju okupācijas pakļautībā. Daudzi cilvēki, kam nebija pieņemams komunistu režīms vai kuriem draudēja represijas, patvērumu meklēja mežos. Nacionālie partizāni izvēlējās ar ieročiem rokās pretoties svešajai varai un daudzkārtīgam pārspēkam, cīņā par brīvību būdami gatavi atdot savu dzīvību. Arī Sēlijā pirmie pēckara gadi bija daudzu traģisku notikumu, nežēlības, atriebības un sadragātu ideālu laiks. To apliecina 1944. - 1952. gadā šeit notikušie uzbrukumi padomju okupācijas varas iestādēm un vietējiem kolaboracionistiem, kā arī frontālas sadursmes ar čekas karaspēku un iznīcinātāju bataljoniem.

Maršruts sagatavots sadarbībā ar Valsts pētījumu programmas projektu "Neatkarības arheoloģija: jaunas pieejas nacionālajai pretestības vēsturei Latvijā" (Nr. VPP-LETONIKA-2021/2-0003) un Latvijas Okupācijas muzeja projektu “Pierādījumos balstītas informācijas par Latvijas vēstures notikumiem popularizēšana”.

Pasākuma īstenošanu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija.