Sevišķi aizrādījumi riteņbraucēju veselības kopšanā

Riteņbraucēju apmācības noteikumos minētie ieteikumi paredzēti Latvijas armijas riteņbraucēju apmācības gaitā. Ieteikumi orientēti galvenokārt uz karavīra veselības jautājumiem.

Sevišķi aizrādījumi riteņbraucēju veselības kopšana:

Noslēdzoties jaunkareivju apmācības laikmetam, ārstam jāizdara to karavīru veselības pārbaude, kuri nevar panest ilgstošo braucienu. Ja pie ārsta atzinuma minētie karavīri nav piemēroti riteņbraucēju ešalonam un ja tos nevar izmantot motorizētam ešalonam, tad viņi jāpārskaita uz citām vienībām.

Pareiza veselibas kopšana palielina riteņbraucēju vienību darbības spējas

Izdarot gājienu, pavēlē nepieciešamiem atvieglojumiem ietērpā uz uzkabē dodama pēc iespējas jau gājiena sākumā.

Riteņbraucēju ietērpam un uzkabei jābūt pielāgotiem tā, lai tie netraucētu ķermeņa asins riņķošanu.

Biežāk izdarīta auksta apmazgāšanās pirms un pēc braukšanas pasargā kājas un gūžas no noberzšanas (izdarot gājienu siltā gadalaikā).

Noliegts lietot alkoholu pirms gājiena, gājiena laikā, kā arī tūlīt pēc gājiena izbeigšanas.

Gājiens nav jāuzsāk ne ar tukšu, nedz arī pārpildītu kuņģi. 

Muskuļu krampjus var novērst ar masāžu. Krampji rodas rokās un kājās, ja riteņbraucējam vel nav pietiekoša treniņa, ja nepareizi uzstādīti divriteņa segli, ja riteņbraucējs ilgstoši satur rokas bremzes vai nepārtraukti tura stūres rokturus vienā un tanī pašā vietā, ja riteņbraucēja ietērps ir saspīlēts un nepietiekoši ērts. Par daudz šauras bikses vai apakšbikses izsauc asas sāpes ceļos un kājas muskuļos.

Ja riteņbraucējs pārsniedz savas izturības robežas, tam rodas paātrināta un nevienmērīga sirdsdarbība, kā arī apgrūtināta elpošana.

Ja riteņbraucējam rodas vispārīgs nespēks ar drebuļiem, aukstiem sviedriem, bālu seju, apgrūtinātu elpošanu, nosmakuma sajūtu un paātrinātu un nevienmērīgu sirdsdarbību- riteņbraucējs jānogulda, tam jāatpogā ietērps un jāizsniedz drusku barība ar kafiju vai tēju; pēc neilgas atpūtas zudušie spēki riteņbraucējam atgriezīsies.

Saules dūrienu gadījumos jāņem vērā noteikumi, kas minēti Iekšējā dienesta reglamentā.

Sevišķi jāuzmana riteņbraucēju peldēšanās gājienu starpbrīžos. Peldēties var tikai tad, ja riteņbraucējs ir pietiekoši atvēsinājies un tā sirdsdarbība normalizējusies. 

Used sources and references:

Riteņbraucēju apmācības reglaments. Rīga : Armijas štāba apmācības daļa, 1940.

602Latvijasarmijasriteņbraucējukaravīrustājap.jpg
60Latvijasarmijasriteņbraucējukaravīrudivrite.jpg

Related objects

Bicycle museum in Saulkrasti

The owners of the unique collection of ancient bicycles in Latvia are Guntis and Janis Seregins. Collection of bicycles dates back to the 1977. The collection consists of technically most interesting samples of bicycle development history found in Latvia. There is one of the first Latvian made highwheel bicycle produced in 1886, cycle "Coventry" produced in England with the first pneumatic tyres, as well as cycle "Safety" manufactured in the first bicycle factory of A. Leitners in Latvia in 1888. A peculiar sample of the collection is a wooden bicycle produced in a VEF workshop of sports airplanes. Karlis Irbitis, well known at that time Latvian aero-constructor, constructed it using materials of airplane building. Apart from bicycles there are many different things related to cycles, cycling, societies and bicycle production.

A collection of trademarks of the biggest East-European bicycle companies is displayed at the exposition.
New finds are still added to the collection of ancient bicycles.

We have about 5000 visitors every year.

Latvian War Museum

Atrodas Vecrīgā netālu no Brīvības pieminekļa un izvietots senā aizsardzības būvē.

Latvijas Kara muzejs ir viens no vecākajiem Latvijas muzejiem. Tā pirmsākumi meklējami 1. pasaules kara laikā. Muzeja krājums tika veidots galvenokārt no kaujas laukā iegūtām un karavīru personīgajām lietām. Kopš 1919. gada muzeja telpas atrodas Pulvertornī. Pēc Latvijas valsts izveides par muzeja galveno mērķi kļuva ekspozīcijas izveide par Latvijas militāro vēsturi un iedzīvotāju aktīvo lomu savas zemes aizsardzībā. 1937.gadā muzejs tika paplašināts ar piebūvi. Ēka tika celta speciāli tā vajadzībām — tehniski viens no modernākajiem tā laika muzejiem Eiropā.

Pulvertornis ir viens no bijušajiem Rīgas nocietinājumu torņiem. Tas pieminēts 1330. gadā kā Smilšu tornis. 1621.gadā, kad Rīgu aplenca Zviedrijas karaspēks, torni sagrāva. 1650. gadā tika uzbūvēts jauns tornis, šaujampulvera un ieroču glabāšanai. Pēc pilsētas nocietinājumu nojaukšanas Pulvertornis ir viena no vērtīgākajām liecībām par Rīgas aizsardzības sistēmu.

Muzejā var aplūkot 11 ekspozīcijas. Izstādīti dažādi ieroči, dokumenti, formas tērpi, apbalvojumi un citi ar karu vai karavīru ikdienu saistīti priekšmeti.